banner4

AĞIR YARALANAN VİETNAMLI ŞAHSIN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

banner60
AĞIR YARALANAN VİETNAMLI ŞAHSIN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR
banner61
banner62
banner63

7.11.20 tarihinde saat 22.15 raddelerinde Gazimağusa’da Kurtalan sokak üzerinde aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu aynı ülke vatandaşı olan M.N.T isimli şahsı kalbin alt kısmından bıçakla ağır şekilde yaralayan Vietnam uyruklu K. H. N. olaydan kısa bir süre sonra tespit edilerek tutuklanmış ve 8.11.20 tarihinde çıkarıldığı mahkemede hakkında 3 gün tutukluluk emri temin edilmişti.
Zanlı bugün 11.11.20 tarihinde katle teşebbüs, ağır yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma suçlamasıyla yeniden çıkarıldığı Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde hakkına 8 gün ek tutukluluk temin edildi.
Bugünkü duruşmada iddia makamı adına mahkemede şahadet veren polis çavuşu Arif Tolgan olgularla ilgili mahkemeye bilgi vermek suretiyle anımsatmada bulundu. Tolgan şahadetinde, 7.11.20 tarihinde Gazimağusa’da Kurtalan sokak üzerinde, zanlının önceden aralarında olan husumet nedeniyle sözlü olarak tartıştığı Vietnem uyruklu M.D.T’yi, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bir bıçağı kalbinin alt kısmına sokmak suretiyle ağır şekilde yaraladığını söyledi.
Yaralan şahsın önce Gazimağusa, sonrasında Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakım servisine yatırıldığını ve hayati tehlikesi olduğunu belirten PÇ Tolgan olaydan kısa süre sonra zanlının ikametgahı civarında tespit edilerek tutuklandığını söyledi.
Zanlının aynı gün kendi el yazısıyla yazdığı itiraf niteliğinde gönüllü bir ifade verdiğini belirten PÇ Tolgan, aynı gün olay yerinde otluk bir alanda zanlının gösterdiği yerde olay esnasında kullanılan bıçağın bulunarak emare alındığını söyledi. Bunun yanında zanlının olay sonrası kaçmak için kullandığı sahibi belli olmayan bir bisikleti de polise teslim ettiğine değinen PÇ Tolgan, mesele ile ilgili geniş çaplı tahkikatın sürdürülmekte olduğunu ve aranmakta olan emarelerin mevcut olduğunu söyledi.
Müştekinin Lefkoşa Devlet hastanesindeki tedavisinin devam etmekte olduğunu ve hayati tehlikesinin devam etmekte olduğuna dikkat çeken PÇ Tolgan, olay mahallinde ve çevresinde bulunan kameraların incelenmesine devam etmekte olduğuna değindikten sonra alınması gereken ifadeler olması nedeniyle zanlının tutukluluk süresinin 8 gün uzatılmasını talep etti.
“BİRA İÇMİŞTİM NE YAPTIĞIMI BİLMİYORDUM” 
Yargıcın konuşma fırsatı üzerine tercüman vasıtasıyla konuşan zanlı yaptığından pişman olduğunu belirterek, “bira içmiştim ne yaptığımı bilmiyordum” dedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, olayın ciddi ve ağır ceza kapsamında bir suç olduğuna değinerek polisin süreye ihtiyacı vardır dedikten sonra zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. (MHA)
 

banner65
banner117
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER