banner4

DEVLETİN VERDİĞİ DESTEK SÖZDE KALMAMALI

banner60
DEVLETİN VERDİĞİ DESTEK SÖZDE KALMAMALI
banner61
banner62
banner63

İletişimci Özdemir Tokel, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile pandemi nedeniyle müzik grupları ve sanatçıların yaşadığı mağduriyete dikkat çekti.

"DEVLETİN VERDİĞİ DESTEK SÖZDE KALMAMALI"

Devletin, sanata, sanatçıya verdiği önem ve değerin sadece sözde kalmaması gerektiğini kaydeden Tokel, "Sayıları son derece az olan ve ülke ekonomisene yaratacakları ek hiç bir külfet olmayan bu insanlara en kısa sürede bir detsek verilmesi kanımca sanata ve sanatçıya yapılacak en somut destek olacaktır" diyerek, sanatçıya özel destek fonu verilmesi gerektiğini işaret etti.

Özdemir Tokel'in söz konusu paylaşımı şöyle:

"Sanatçıya Özel Destek Fonu...

Yaklaşık 1 yıldır devam eden pandemi sürecinden en çok etkilenen meslek gruplarından biri de bu ülkede müzik yapan gruplar ses sanatçıları ve diğer güzel sanatlarla uğraşan arkadaşlardır.

"MÜZİK GRUPLARI MAĞDURİYET YAŞIYOR"

Müzik Grupları ve ses sanatçıları şirketsel bir yapıda olmadıkları için açıklanan hiç bir destek paketine girmemekte ve inanılmaz mağduriyetler yaşamaktadırlar.

Bu insanların, özellikle müzikten ve diğer sanatlardan başka hiç bir işle ilgilenmeyen ve tek geçim kaynağı olarak bu işi görenlerine, artık ciddi anlamda bir destek yapılması hem insanidir hem de haktır.

Bu ülkede 1 yıldır, ne etkinlik, ne konser, ne düğün, ne festival, ne panayır yapılmamakta eğlence sektörü çalışmamaktadır. Sinemalar, tiyatrolar kapalıdır. Bu ülkede 1 yıl boyunca bu şekilde uzun süre kapanmış başka hiç bir sektör yoktur.

"KOMİTE KURMAK YETMEZ"

Devletin, sanata, sanatçıya verdiği önem ve değer sadece sözde kalmamalıdır. Komiteler kurmak yetmez. Şekil şamalden oluşan şovlar yetmez. Bu insanların senede bir ellerine bir hediyecik tutuşturup iki selfi ile desteklemek yetmez.

Sayıları son derece az olan ve ülke ekonomisene yaratacakları ek hiç bir külfet olmayan bu insanlara en kısa sürede bir detsek verilmesi kanımca sanata ve sanatçıya yapılacak en somut destek olacaktır."

banner65
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER