banner4

ERHÜRMAN: “CTP’Lİ OLUP DA BEDEL ÖDEMEYEN YOKTUR”

banner60
ERHÜRMAN: “CTP’Lİ OLUP DA BEDEL ÖDEMEYEN YOKTUR”
banner61
banner62
banner63

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP’lilerin her zaman bedel ödediğini ve ödemeye devam ettiğini söyledi. 
CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Erhürman, Kanal Sim’de soruları yanıtladı. 
CTP’nin 50 yılını değerlendiren Erhürman, partinin ve partililerin yaşadığı baskı ve tehditlere değinerek, “CTP 1973 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayının şakağına tabanca dayanmış bir partidir” dedi.
Erhürman şunları kaydetti: 
“CTP, 1990’da seçime müdahale edildiği zaman, meclise girmemeyi göze alanların partisidir. CTP’li olup da bedel ödemeyen yoktur. Ağır bedel ödeyenler var, daha hafif ödeyenler var. Ama herkes bir bedel ödedi.  CTP, bu ülkede hep muhalif bir yerde konumlandı. Hükümette olduğu zamanlarda da statükoya muhalifti.” 
“50 YILLIK DENEYİMİMİZ VE KURUMSALLIĞIMIZ VAR”
CTP tarihinde ‘kolay anılacak’ yılların pek olmadığını belirten Erhürman, Annan Planı döneminin en hareketli dönem olduğunu kaydetti. 
Erhürman, birçok CTP’linin baskıya maruz kaldığını, hapis tecrübesi yaşadığını söyledi. 
CTP’nin en eski siyasi parti olduğunu kaydeden Erhürman, “50 yılı doldurmuş olmamız, aslında ne kadar ciddi bir deneyime sahip olduğumuzu, ne kadar kurumsallaştığımızı gösteriyor” dedi. 
Programda CTP’nin merhum Genel Sekreteri Naci Talat ve CTP Genel Başkanları’ndan Özker Özgür ile anılarını da anlatan Erhürman, “Ben hitabet konusunda Naci Talat’ın üzerine birini görmedim. O günün konjonktüründe o hitabet gerçekten benzersiz, karşılıksız bir şey. Özker Hoca ile Naci Talat birbirlerini çok iyi tamamlıyorlardı” şeklinde konuştu.  

banner65
banner167
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER