banner4

ETKİNLİĞE KATILANLAR ARAÇLI KONVOY DÜZENLEDİ

Etkinliğe katılanlar TC, KKTC ve Azerbaycan Bayraklarıyla donatılmış araçlarıyla Ozanköy’den Karaoğlanoğlu’na kadar konvoy düzenledi. 

banner60
ETKİNLİĞE KATILANLAR ARAÇLI KONVOY DÜZENLEDİ
banner61
banner62
banner63

Girne’de  “Üç Bayrak , Tek Millet” adı altında, Azerbaycana Destek etkinliği gerçekleştirildi.

Azerbaycan  Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı  Orhan Hasanoğlu,  Ahmet Akif Akçora ve Mehmet  Ömer Faris tarafından  düzenlenen etkinliğe, katılan  KKTC’de yaşayan Azeri ve Türkiye Cumhuriyeti  ve  KKTC’li vatandaşlar , Ermanistan’ın Azerbaycana yönelik saldırlarını protesto ederek, Azerbaycana destek belirtti. 

 Etkinliğe katılanlar TC, KKTC ve Azerbaycan Bayraklarıyla donatılmış araçlarıyla Ozanköy’den Karaoğlanoğlu’na kadar konvoy düzenledi. 

Konvoya katılanlar, daha sonra Girne Amerikan Üniversitesi Otoparkında toplandı. Burada, İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşının okunmasının ardından, şehitler yoklaması yapıldı. Etkinliğin KKTC katılımcılarını temsil eden Ahmet Akif Akçora, burada yaptığı konuşmada, Ermenistan’ın uluslararası hukuku yok sayarak Azerbaycan topraklarını işgal ettiğini belirtti. 

Akçora konuşmasında Azerbaycana tam destek belirtti.

Akçora, “Tüm KKTC halkı olarak, Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu ve gerektiğinde asker olarak ön cephede kardeşlerimizin yanında olacağımızı bildiririz” dedi. 

Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Başkanı Orhan Hasanoğlu da ortak basın bildirisini okudu. 

Ermenistan Ordusunun, 27 Eylül günü, Azerbaycan ordusu mevzileri ve  yerleşim yerlerine büyük çaplı silahlarla top havanlarla açtığı ateş nedeniyle, 6 köyde sivillerin öldüğünü, yaralandığını belirten Hasanoğlu, bu saldırıların KKTC’de büyük üzüntü yarattığını vurguladı. 

Azerbaycan Devletinin, Meşru müdafaa hakkını kullandığını dile getiren Hasanoğlu, Azerbaycan ordusunun, işgal altında buluna arazilerde günlerdir ilerleyerek büyük bir alanı işgalden kurtardığını  kaydetti.. 

Hasanoğlu,  “Azerbaycan topraklarını işgal ederek 28 yıldır hukuksuz  bir şekilde  bölgede huzursuzluk yaratan, Hocalı  Katliamı başta olmak üzere binlerce masum insanın ölümünde kanlı mühürü bulunan, uluslararası  hukuku yok sayarak  işbirlikçilerden aldığı destekle Güney Kafkasya’da savaş oyunları peşinde koşan Ermenistan’ı aklı selime davet ediyor, hunharca işgalleri şiddetle kınıyoruz” diye konuştu. 

 Etkinlik, konuşmaların ardından, Ermeni Saldırılarında şehit düşenler için dua okunmasıyla sona erdi.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER