banner4

İNTERNET ORTAMINDAN GEREKLİ BİLGİLERİ DOLDURMAK YETERLİ

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde...

banner60
İNTERNET ORTAMINDAN GEREKLİ BİLGİLERİ DOLDURMAK YETERLİ
banner61
banner62
banner63

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halka en hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre halkın, koronavirüse karşı alınan kararlar çerçevesinde uygulamaya konan Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı süresince acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvurularını evlerinden, telefon, tablet ve bilgisayarlarından dijital ortamda yapabilmeleri sağlamak için bakanlığın https://permissions.gov.ct.tr/street adresine girerek gerekli bilgileri doldurması yeterli olacak.  

Ancak online yapılacak dijital izin belgesi başvurularında gerekli olan bilgilerin başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz doldurulması gerekiyor.  Dijital olarak izin başvurusu  değerlendirilen ve onaylanan kişilere,  kaymakamlıklar SMS yoluyla dijital izin belgelerini iletecek. Dijital İzin Belgelerinin üzerindeki QR kodla polis kontrollerinde otomatik belge doğrulama yapabilecek.v

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 22:14
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner67
SIRADAKİ HABER