banner4

KTOEÖS BAŞKANI GÖKÇEBEL, KIBRIS TÜRK TOPLUMUNUN İRADESİNİN GASP EDİLDİĞİNİ SAVUNDU

Gökçebel: “Kıbrıs Türk toplumu, gasp edilmiş iradesi için yıllardır mücadele etmektedir" dedi.

banner60
KTOEÖS BAŞKANI GÖKÇEBEL, KIBRIS TÜRK TOPLUMUNUN İRADESİNİN GASP EDİLDİĞİNİ SAVUNDU
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, Kıbrıs Türk toplumunun iradesinin gasp edildiğini savundu.

Gökçebel, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde figüran rolünde olup Kıbrıs Türk toplumunun edilgen duruma gelmesine vesile olanlara kültürünü, dilini, varlığını, yurdunu savunmuş ve hayatını kaybetmiş binlerce canı hatırlatırız” dedi.

Kıbrıs Türk toplumunun yıllardır verdiği varoluş kavgasıyla kazandığı konuma ve hukuksal statüye işaret eden, “AKP’yi ve Recep Tayip Erdoğan’ın bunların üzerinden gaz, petrol, münhasır ekonomik bölge ve hak iddia ettiğini” savunan Gökçebel: “Kıbrıs Türk toplumu, gasp edilmiş iradesi için yıllardır mücadele etmektedir. Bu durumdan sadece AKP değil; Kıbrıs Cumhuriyetini şu anda yönetenler, burada yaratılan statükoya seyirci kalan ABD, AB ve BM de sorumludur” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’nin dış politikasını “kör ve kaba” diye niteleyen Gökçebel, Türkiye kamuoyunun ve Kıbrıs Türk toplumunun AKP'nin ve Erdoğan’ın bir sonraki hamlesinin ne olduğunu, Kıbrıs’ı Türkiye’ye bağlama referandumunun ne zaman yapılacağını merak ettiğini söyledi.

Gökçebel: “Kıbrıs Türk toplumu iradesi, geri verilmeden böyle bir referanduma kimsenin hakkının olmadığı gerçeğini ABD, AB, BM ve dünyadan önce KTOEÖS olarak ortaya şimdiden koyduğumuzu kamuoyuna açıklarız” ifadelerini kullandı.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER