banner4

LEFKOŞA MERKEZ LİONS KULÜBÜ TARAFINDAN ETKİNLİK DÜZENLENDİ

banner60
LEFKOŞA MERKEZ LİONS KULÜBÜ TARAFINDAN ETKİNLİK DÜZENLENDİ
banner61
banner62
banner63

 Lefkoşa Merkez Lions Kulübü, Atatürk’ü anma ve ilkelerini yaşatma etkinlikleri çerçevesinde “Atatürk ve Cumhuriyet”  konulu kompozisyon yarışması düzenledi.

Lefkoşa Merkez Lions Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın izniyle toplamda 750 öğrencisi bulunan Gönyeli ilkokulu’nun 4 ve 5.nci sınıfları öğrencilerinden bir ders saati boyunca “Atatürk ve Cumhuriyet” konu başlıklı kompozisyon yazmaları istendi. 

Okul Müdürü Rağıp Öztüccar, Müdür Muavinleri Sevcan Özmenek, Neşe Serol, ve Mustafa Uğurtaş’tan oluşan ön eleme seçici kurulu 280 öğrenci arasından belirlediği 15 kompozisyona Kulüp Başkanı Pervin Gürler, Kulüp Kurucu Başkanı ve Lions Kulüpleri Federasyonu Onur Kurulu Üyesi Ezcan Özsoy ile Kulüp Atatürk’ü Anma ve İlkelerini Yaşatma Komite Başkanı Seyfi Koç’un da katkılarıyla sıralama yapıldı. 

Pandemi koşulları nedeniyle kısıtlı düzenlenen törende ilk üç derce ve mansiyon alan öğrencilere kulüp adına Pervin Gürler başkanlığında katılan heyet tarafından Nutuk ve Rauf Denktaş kitapları, sınıf öğretmenlerine ile yönetim kadrosuna teşekkür ve takdir belgeleri, finale kalan tüm öğrencilere de çeşitli armağanlar verildi.

Açıklamada dereceye girenler şöyle sıralandı:

“1.Ödül: Didem Akdöl; 2.Ödül: Bahar Çelik; 3.Ödül: Selma Duru Kılboz: Mansiyon:Berfin Koçer.”

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER