banner4

ŞOFÖRLERİN TEST YAPTIRMA İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRDİLER

Salamis Otel'de karantina altında tutulan..

banner60
ŞOFÖRLERİN TEST YAPTIRMA İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRDİLER
banner61
banner62
banner63

Salamis Otel'de karantina altında tutulan Alman turistleri taşıyan otobüs şoförlerinden birinde coronavirüs tespit edilmesi gözleri diğer şoförlere çevirdi.

YENİDÜZEN’e konuşan otobüs şoförlerinden Salahi Debreli “Salı günü Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne giderek bana test yapılmasını talep ettim ancak geri çevrildim” dedi.“Biz bir kamu görevi yaptık biz de tedirginiz. Biz de tedirginiz. Ancak hedef gösterilmek de ağrımıza gidiyor. Sağlık Bakanlığı bize hemen test uygulamalıydı” diyen Debreli, Alman turist kafilesinin taşındığı gün 10 otobüs şoförünün görev yaptığını anlattı.Büyük bir risk alarak kafileleri taşıdıklarını söyleyen Salahi Debreli “Hastaneye gittim, test yapılmasını talep ettim. Bana ‘git de seni daha sonra çağıracağız’ denildi.  Benim suçum ne?” diye konuştu.“Yakın zamanda bir ameliyat geçirdim, ben de test yaptırmak istiyorum” diyen Debreli, herkesin sorumlu davranması gerektiğine işaret etti, "Biz kendi önlemlerimizi alarak bu taşımacılığı tüm risklere rağmen gerçekleştirdik" dedi. Bu akşam da bir uçağın geleceğini söyleyen Debreli bu yolcuları da taşıyacaklarını ifade etti.

Bu arada, bu sabah Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu televizyon programına katılan Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, bölgedeki riskin hala çok yüksek olduğunu iddia ederek, tüm ihbarlarına rağmen Alman turist kafilesini taşıyan 5 şoförün hala karantinaya alınmadığını ileri sürdü.

KAYNAK: Yenidüzen

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner67
SIRADAKİ HABER