banner4

YÜKSEKÖĞRENİM VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ MÜDÜRÜ ZİYA ÖZTÜRKLER AÇIKLADI

“KKTC’nin dijital eğitimi dışlaması farklı senaryoların yaşanmasına, bugünkü rakamların altında kalmamıza tanıklık edebilirdik. Şimdilik her şey iyi gitti” değerlendirmesini yaptı.

banner60
YÜKSEKÖĞRENİM VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ MÜDÜRÜ ZİYA ÖZTÜRKLER AÇIKLADI
banner61
banner62
banner63

Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, Türkiye’den gelen öğrenci sayısında geçen yıla oranla yüzde 11 oranında bir artış olduğuna dikkat çekerek, “Üniversite kontenjanlarının yüzde 75’i doldu. Türkiye’den gelen 13 bin öğrenci, 3 Bin KKTC’li öğrenci ve 4 bin uluslararası öğrenciyle 20 bin öğrenci sayısına ulaştık” dedi.

Üniversitelerde yaşanan son tabloyu Ada TV’de Cüneyt Oruç’a değerlendiren Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler,“KKTC’nin dijital eğitimi dışlaması farklı senaryoların yaşanmasına, bugünkü rakamların altında kalmamıza tanıklık edebilirdik. Şimdilik her şey iyi gitti” diye konuştu.KKTC’ye verilen kontenjanlara göre yüzde 75'lik doluluk oranına ulaşıldığını hatırlatan Öztürkler, katıldığı TV programında “Öğrencileri de kapsayan karantina kararı olumsuz etki yarattı mı?” sorusuna yönelik ise şöyle konuştu:“Her ne kadar bunun öğrencilere mahsus ekonomik bir ekstrası olmasa da elbette etkilenir. 7 gün gerçeği vardır. B kategorisi ülkesinden gelen 7 gün, C kategorisi ülkelerden gelenler 14 gün…Bu ülke ve halk sağlığı açısından önemli ancak elbette… Bunlar çok da kolay kararlar değildi. Melese grafikleri yukarıya çekebilmek.”

“DİJİTAL EĞİTİMİ DIŞLASAYDIK, DAHA KÖTÜ BİR TABLO İLE KARŞILAŞIRDIK”

Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, “KKTC’nin dijital eğitimi dışlaması farklı senaryoların yaşanmasına, bugünkü rakamların altında kalmamıza tanıklık edebilirdik. Şimdilik her şey iyi gitti” değerlendirmesini yaptı.KKTC’ye verilen kontenjanlara göre yüzde 75'lik doluluk oranına ulaşıldığını hatırlatan Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, Ada TV’de “Öğrencileri de kapsayan karantina kararı olumsuz etki yarattı mı?” sorusuna yönelik ise şöyle konuştu:“Her ne kadar bunun öğrencilere mahsus ekonomik bir ekstrası olmasa da elbette etkilenir. 7 gün gerçeği vardır. B kategorisi ülkesinden gelen 7 gün, C kategorisi ülkelerden gelenler 14 gün…Bu ülke ve halk sağlığı açısından önemli ancak elbette… Bunlar çok da kolay kararlar değildi. Melese grafikleri yukarıya çekebilmek.”
KAYNAK: Adatv

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 12:13
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER