Gönyeli'de faaliyet gösteren bir marketten 15 bin 509 TL olan viskiyi, 2 adet soğuk kahveye ve 2 adet prezervatif çalan, evinde yapılan aramada başka marketlere ait 100 kalemden ürün de bulunan Ratip Roshan Akargöl tutuklanarak, bugün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Serkan Numan mahkemede olguları aktardı. Polis, 16 Nisan- 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gönyeli'de faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden  zanlının toplam değerleri 15 bin 509 TL olan viskiyi, 2 adet soğuk kahveyi ve 2 adet prezervatifi sirkat ettiğini söyledi.

Polis memuru, zanlının kamera görüntülerinden tespit edilip, tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının Girne’deki evinde, Gönyeli Polis Karakolu’nda görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen aramada, 100 kalemden oluşan çok sayıda marketlerde satılan eşyalar bulunup emare olarak alındığını belirtti.

Numan, mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan sorgulamada, sözlü olarak bahse konu marketten viski ve soğuk kahve sirkat ettiğini beyan ettiğini söyledi. Polis, ayrıca zanlının evinde bulunan market eşyaları hakkında makul bir izahat veremediğini kaydetti.

Zanlının cep telefonunun da incelenmek üzere emare alındığını kaydeden polis, evinde bulunan market eşyalarını nerden elde ettiği yönünde soruşturma yapılması gerektiğini söyledi. Polis, soruşturmanın iki ilçede devam ettiğini ifade ederek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Kamalı Haber

Editör: Aynur DIRAĞAN