Girne - Güzelyurt ana yolu üzerinde meydana gelen ölümle sonuçlanan trafik kazasıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı Semra Yaslı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Nadir Timuçin olayla ilgili bulguları aktardı.

Timuçin, 1 Eylül 2023 tarihinde, saat 17.10 sıralarında, Girne - Güzelyurt ana yolunun, Karşıyaka Güzelyalı Caddesi üzerinde huzurda bulunan zanlı Semra Yaslı’nın, yönetimindeki JR 359 plakalı aracı ile batı istikametine doğru süratli ve dikkatsizce seyrettiği sırada gidişine göre yolun solunda bulunan Haseki Hürrem Sokak kavşağına geldiğinde, o esnada Stadyum Caddesi üzerinden ana yola giriş yapıp sağa Girne istikametine göre sol şeride geçen Hikmet Korkmaz’ın yönetimindeki VA 381 plakalı motosiklete çarptığını mahkemeye aktardı.

HİKMET KORKMAZ KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Polis, kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Hikmet Korkmaz’ın kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirirken, kazada yaralanan araç sürücüsü Semra Yaslı kaldırıldığı Girne Dr Akçiçek Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi edildiğini mahkemeye aktardı.

"HİKMET KORKMAZ'IN İLK TESPİTLERE GÖRE EHLİYETİNİN OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ"

Polis, mesele ile ilgili olarak yapılan ilk tespitte Korkmaz'ın ehliyetinin olmadığının görüldüğünü ancak hafta sonu olmasından ötürü yazılı belgenin temin edilmediğini belirtti.

Polis çavuşu Timuçin, bu süre içerisinde Meteoroloji ve Araç Kayıt Dairesi’ne yazı yazıldığını, zanlı ile Korkmaz’dan alınan kan örneklerinin alkol testi için analize gönderildiğini belirtti.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis çavuşu Nadir Timuçin, incelenecek kamera görüntüleri, alınacak ifadeler, beklenen kan örneği analiz raporu ve belgeler olduğunu ifade ederek, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.