Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne ve Antik Liman bölgesindeki sorunları bildiklerini, gördüklerini ve ancak bölgeye karşı oluşan ilginin artması için uğraştıklarını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Şenkul, “Bölgedeki vatandaşlarımızdan isteğimiz, gördükleri sorunları bizlerle (Belediye), güzellikleri ise herkesle paylaşmalarıdır” dedi.

Şenkul ayrıca, Girne’nin daha hızlı ayağa kalkması için ortak paydalar ve hedefler yaratmak için çalıştıklarını vurguladı.

Murat Şenkul’un açıklaması şöyle:

“Antik Liman bizim gözbebeğimiz, tadilat sebebi ile kapalı kaldığı dönemde her anlamda Girne için önemini birkez daha anladık diye düşünüyorum.

Bu sebeple limanla ilgili bolca paylaşımlar yaparak, yatırım yaparak, öncelikle kendi vatandaşlarımızın ve doğal olarak turistlerin de keyifle zaman geçireceği bir mekan olarak kalması sağlama hedefimiz var.

Takdir edersiniz ki Girne’mizdeki ve Antik Liman bölgesindeki sorunları bizler de çok net biliyor ve görüyoruz ama güzellikleri öne çıkararak bölgemize karşı oluşan ilginin artması için uğraşıyoruz.

Bu noktadan hareketle özellikle bölgedeki vatandaşlarımızdan isteğimiz, gördükleri sorunları bizlerle(Belediye), güzellikleri ise herkesle paylaşmalarıdır.

Sahip olduğumuz elması(antik liman) parlatmanın bize faydası olur zararı olmaz.

Özetle paylaşımlarımıza bakıp bizi Pollyana😁zannetmeyin, sorunları elbette farkındayız ancak yönettiğimiz şehrin daha hızlı ayağa kalkması için ortak paydalar ve hedefler yaratmak için çalışıyoruz.

An itibarı ile antik limanımız yine muhteşem.”