Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (K. T Çağdaş Kar-İş) ile Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci taşımacılığındaki taban fiyat konusunda uzlaştı.

Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (K.T Çağdaş Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öğrenci taşımacılığı hizmetlerine yönelik belirlenen taban fiyat ve öğleden sonra yapılan ek sefer fiyatlarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile mutabakat sağlandığını açıkladı. Topaloğlu, sağlanan mutabakat sonrası Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalandığını, bu kapsamda öğleden sonra yapılan ek seferleri durdurma eyleminin son bulduğunu duyurdu.

Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (K.T Çağdaş Kar-İş) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki öğrenci taşımacılığı fiyatlandırmasıyla ilgili yaşanan sorun son buldu.

Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları Derneği (K.T Çağdaş Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öğrenci taşımacılığı hizmetlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın teklif ettiği taban fiyatlandırmasında ve öğleden sonra yapılan ek sefer fiyatlarında mutabakat sağlandığını bildirildi.
Sağlanan mutabakat kapsamında 2 bin 500 TL olan taban fiyatın 3 bin 180 TL olarak güncellendiğini, öğleden sonra yapılan ek sefer fiyatlarında ise yüzde 50 rakamında uzlaşıldığını kaydeden Topaloğlu, dün akşam Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolle birlikte yeni fiyatların yürürlüğe girdiğini duyurdu.

ÖĞLEDEN SONRAKİ EK SEFERLERİ DURDURMA EYLEMİ SON BULDU

Topaloğlu, ilk etapta yaşanan anlaşmazlık sonrası Pazartesi ve Salı günleri yapılan öğleden sonraları ek seferleri durdurma eylemlerinin varılan mutabakatın ardından son bulduğunu ifade etti.
11-12 Aralık 2023 tarihlerinde yapılan eylem ve grevlere; üyeler tarafından yüzde 100 katılım sağlandığını söyleyen Topaloğlu, tüm üyelere sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.