Yarışma için bu sene 42 ülke resmi başvuruyu tamamladı. Yapılan ön elemeler sonunda en iyi modeller 5 Kasım tarihinde İstanbul’da podyuma çıkarak en iyi olmak için yarışacaklar. 

Birbirinden önemli modacı ve organizatörlerin yer aldığı international jüri ile ödüller sahiplerini bulurken, yarışmayı dünyanın bir çok ülkesi naklen yayınlayacak.  Yarışmada ayrıca online oylama da olacak. Bu oylamada birinci olan model otomatik olarak ilk 5 arasına girmiş olacak. 

Organizasyon başkanı Ali Durgut, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi Ali Sarıkaya ‘nın ön elemeyi geçerek ilk 20 model arasında girmeyi başardığını açıkladı. 

Daha önce Best Model Of The World finalinde KKTC temsil eden Ali Sarıkaya, Top Model Of Universe gibi önemli bir yarışmada  finale kalarak kariyerinde önemli başarı yı yakalamış oldu. 

Ali Sarıkaya bu başarısıyla Paris, Dubai , Milano gibi moda merkezlerinin içinde olduğu Top Model Of Universe ile Ülkemizin de adının duyurulması hususunda çok önemli bir sayfayı da açmış oldu. 

Modelimizin, Kasım ayında “en iyilerin iyisi “  seçilerek ülkemize ayrı bir mutluluk getirmesini diliyor, tebrik ediyoruz