Başbakan Ünal Üstel, ’de yayınlanan “Burası Önemli” programında hükümetin icraatlarını anlattı Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı.  

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağı ziyareti değerlendiren Başbakan Üstel, Yılmaz’ın daha önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette Ercan Devlet Havalimanı ve elektrikte yaşanan sıkıntıların aşılabilmesi için kablo ile elektrik enerjisi getirilmesi konularının ele alındığını kaydetti.

Başbakan Üstel, Cevdet Yılmaz’ın İktisadi ve Mali İşbirliği protokolü çerçevesinde yapılacak projeler konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere yarın saat 10:00 civarı ’de olacağını ve projelerin altyapılarının hayata geçirilmesi konularının ele alınacağını kaydetti.

Üstel Türkiye’den gelen suyun yarın Güzelyurttaki narenciye bahçelerine ulaşacağını da belirtti. Güzelyurt’taki narenciye bahçelerinin yarın yapılacak açılış ile Anadolu’dan gelen suyla buluşacağını müjdeleyen Başbakan Üstel, Mesarya’nın Anadolu suyuna kavuşması ile ilgili çalışmaları da yerinde inceleyeceklerini belirtti.