Ercan Havalimanı’nda KKTC'ye yolcu olarak giriş yapan Alman vatandaşı Burcu Boz’un valizinde ilaçlar bulunarak, emare alındı.

İlaç ve Eczacılık Yasasıma Aykırı Harekette Bulunma suçundan tutuklanan zanlı bugün mahkemeye çıkarıldı.

Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru Murat Taş mahkemede olguları aktardı. Polis, 7 Haziran 2024 tarihinde saat 03:00 raddelerinde Ercan Havalimanı’nda KKTC'ye yolcu olarak giriş yapan zanlının valizlerinde yolcu geliş salonunun içerisinde bulunan Gümrük Kontrol noktasında arama yapıldığını söyledi. Polis, zanlının valizi içerisinde çok sayıda hap ve 14 adet beyaz içerikli kapsül bulunduğunu belirtti. Polis, zanlının İlaç ve Eczacılık Yasasıma Aykırı Harekette Bulunma suçundan tutuklandığını, edilen ilaçlara emare olarak el konulduğunu belirtti. Polis, ilaçların İlaç ve Eczacılık Dairesi’ne götürülerek içeriğinin tespit edileceğini açıkladı. Polis, zanlının sözlü beyanında bir şahsın bavulunu kendisine teslim ettiğini söylediğini aktardı. Polis, zanlının bu beyanının doğru olup olmadığının araştırılacağını belirtti. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: Aynur DIRAĞAN