Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, yabancı uyruklu insanların işlettiği bir marketten video paylaşarak, isyan etti. Bir avuç personelle her şeye yetişmeye çalıştıklarını belirten Şenkul, "Bir Belediye bunlarla tek başına nasıl mücadele edecek?" sorusunu sordu. Şenkul, "Satılanların yasal olmadığı kesin, ülkeye nereden girdiğini bilmediğimiz burda olmayan hayvan etleri...Ülke kontrolden çıkıyor." ifadelerini kullandı. 

Şenkul paylaşımının tamamında şu ifadeleri kullandı:

"Polis miyiz ?, Sağlık Bakanlığı mı?, Tarım Bakanlığı mı?, Çevre Dairesi mi?, Çalışma Dairesi mi? Yoksa belediye mi ben de anlamadım. Cuma mesai bitince şehir kontrolden çıkmasın diye bir avuç personel ile her şeye yetişmeye çalışıyoruz.

Ülkede yabancı olarak bulunanlar dahil kimsenin devleti ve yasalarını taktığı yok. Bir Belediye bunlarla tek başına nasıl mücadele edecek ? İşimiz mi değil mi bakmadan her ihbarı değerlendiriyoruz ve her gittiğimiz yerde birçok kuralsızlık görüyoruz.

Yabancı uyruklu insanların işlettiği bir marketten görüntüler. Satılanların yasal olmadığı kesin, ülkeye nereden girdiğini bilmediğimiz burda olmayan hayvan etleri vs vs… Ülke kontrolden çıkıyor. Bir kentin Belediye Başkanıdır bunları yazan.

Bir sorgulayın paylaşımlarımı lütfen artık. Ya çıkın şov yapıyor bu adam her şey yolunda deyin ya da gereğini yapın artık!"