Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Lefke’nin tarihi, kültürel mirası, çevresi, doğası, narenciye ürünleri, üniversitesi ile önemli bir bölge olduğunu ifade ederek gelişmeye aday bir bölge olan Lefke’nin kalkınması için yapılacak çalışmalarda başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, dünyadaki gelişmelere paralel olarak bölgeye uygulanacak yenilikler, altyapı çalışmaları, Güzelyurt-Lefke yolunun tamamlanması ve farklı yatırımlarla bölgenin daha da hızlı bir şekilde kalkınabileceğini kaydetti. 

Maden atıkları konusunun ele alınarak daha temiz bir çevre elde etmek için de çalışmaların yapılmasının önemine değinerek yeni belediye yasası ile yerel yönetimlerin önem kazandığı bu dönemde icraatların daha da artmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Tatar, belediye meclis üyeleri ve çalışanları ile birlikte Lefke Belediyesi’nin çalışmalarının en iyi şekilde süreceğine inanç belirtti. 

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da yaptığı konuşmada, Lefke bölgesindeki mevcut sorunları Cumhurbaşkanı Tatar’a aktararak sorunların çözümü için neler yapılabileceğini değerlendirdi.