banner4

UYUŞTURUCU ZANLISI 3 KİŞİ TEMİNATA BAĞLANDI

banner60
UYUŞTURUCU ZANLISI 3 KİŞİ TEMİNATA BAĞLANDI
banner61
banner62
banner63

Gazimağusa bölgesinde meydana gelen uyuşturucu suçlarına karışan diğer ülke vatandaşlarına ilaveten son günlerde Kırgızistan uyruklu vatandaşların da bu suçlardan dolayı tutuklanması ilgi uyandırdı.
Narkotik polisinin almış olduğu bir bilgi üzerine 5.2.20 tarihinde, Gazimağusa’da, Nijerya uyruklu M.K.A’ in ikamet ettiği konutta mahkeme emriyle huzurunda arama gerçekleştirdi. Arama sonucu bahse konu şahsın tasarrufunda Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 1 gr ağırlığında madde bulunarak emare alınmış ve adı edilen kişi tutuklanmıştı.
Sürdürülen soruşturmada bahse konu maddenin Kırgızistan uyruklu A. K.A’ dan alındığı tespit edildi ve aynı gün zanlı 1’ in konutuna giriş yapmak isteyen zanlı 2 de polis tarafından tutuklandı. Zanlı 2 nin üzerinde yapılan üst aramasında giydiği ceketin içerisinde 3 ayrı folyo kâğıdına sarılı Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 3 gr ağırlığında ki madde emare alındıktan sonra zanlı 2 de tutuklanmıştı
Aynı gün zanlı 2 nin kalmakta olduğu konut da Mahkeme emriyle ve huzurunda polis tarafından aramaya tabi tutuldu. Yapılan aramada elbise dolabı içerisinde metal bir kutu içerisinde 1.5 gr, çalışma masası çekmecesinde 4 gr Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunarak emare alınmıştı.
Yürütülen soruşturmada, konu emarelerin J.A.Lden alındığının tespit edilmesi üzerine konu şahıs da tutuklanmıştı.
Tespit edildikleri günden beri tutuklu bulunan her 3 zanlı bugün 11.2.20 tarihinde Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılarak teminata bağlandılar.
Kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler bir üniversitede öğrenci olan zanlıların ileride görüşülecek davalarında hazır bulunmalarını temin etmek maksadıyla KKTC dışına çıkışlarını men ederek 4000 er TL nakdi teminat yatırmaları şartıyla serbest kalmaları yönünde emir verdi. (MHA)

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER